X

3. köprü emlak piyasasını canlandırdı

3. köprü emlak piyasasını daha çok canlandıracak. Güzergahının açıklanması ve inşaatının başlaması ile birlikte Avrupa yakasında Halkalı-Başakşehir-Arnavutköy-Kayabaşı ve Zekeriyaköy ciddi anlamda değer kazandı.

İstanbul Anadolu yakasında Beykoz, Çekmeköy ve Sancaktepe bölgeleri de konut piyasasında yükselişe geçti.

Üçüncü köprünün en çok değer artışı sağladığı bölgeler Arnavutköy Karaburun, Beykoz Riva, Sarıyer Uskumruköy ve Çekmeköy Nişantepe oldu.

Bu bölgelerde yaklaşık 3-4 kata varan fiyat artışları yaşandı. Arnavutköy ve Çatalca için artışta yeni havalimanının etkisi oldukça fazla. Yatırımcılar buralarda arsa ve arazi arayışına hız verdi. Fiyatlar şu sıralar oldukça yüksekten seyrediyor. Emlak uzmanları fiyatların inanılmaz düzeyde yükseldiği bu bölgelerden arsa ve arazi alacakları zararlı çıkmamaları konusunda uyarıyor.

3. köprüyü de içerisinde bulunduran Kuzey Marmara Otoyolu ile bağlantı yollarına yakın çevredeki arsa ve tarla fiyatları adeta uçtu.

Göktürk, Zekeriyaköy, Başakşehir, Çekmeköy, Sancaktepe ve Beykoz bölgelerinde üçüncü köprüye bağlı konut fiyat artışı yaşandı.

3. köprü emlak piyasası 2017’de daha çok canlanacak

Kuzey Marmara Otoyolu güzergahı üzerinde ve bağlantı yollarının yakınlarındaki konut projelerinin 2017 yılında daha çok artması bekleniyor. 3. köprü emlak piyasası kapsamında yeni yılda Çekmeköy, Sultanbeyli, Sancaktepe, Zekeriyaköy, Uskumruköy’de ciddi hareketlilik yaşanacak.

3. köprü emlak  yatırımcılarının kıskacında. Köprü çevresinde yeni imara açılacak alan olmayacağından dolayı mevcut imara sahip ve özelikle köprü çıkış ve bağlantı yollarına yakın konut alanlarında yeni projeler üretilebilir. Gayrimenkul geliştiricileri bu durum için şimdiden çalışmalara başladı.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün bulunduğu bölgelerde satılık emlak fiyatlarının milyon liralara kadar çıkıyor.

3. köprü Yavuz Sultan Selim Köprüsü, sadece iki yakayı birleştirmekle kalmayıp, diğer ulaşım araçlarına da entegre olacak.

Karadeniz sahiline, Terkos gölüne yakın Arnavutköy-Göktürk-Çatalca kavşağında yükselecek olan 3. havalimanı, karayolu taşımacılığında Kuzey Marmara Otoyolu ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile entegre olacak.

Raylı sistem olarak, yüksek hızlı tren ile havalimanındaki aktarma istasyonunda sonlanacak. Terminal, raylı sistem aracılığı ile Taksim’e bağlanacak.

Bu raylı sistem, eski demir yolu hattının güzergâhından geçirilecek. Toplu taşıma aracılığıyla İstanbul’un tüm bölgelerinden ulaşım sağlanacak. Taksim’den havalimanına 15 dakikada ulaşılacak.

Kategoriler: Emlak haberleri
emlakzamani: