2016 CNR Emlak Fuarı 17-20 Kasım’da

2016 CNR Emlak fuarı kapsamında Gayrimenkul sektörünün aktörleri, 17-20 Kasım'da “CNR İstanbul Gayrimenkul Zirvesi” ile CNR EXPO’da buluşuyor.

Paylaş

2016 CNR Emlak fuarı kapsamında Gayrimenkul sektörünün aktörleri, 17-20 Kasım’da İstanbul’da düzenlenecek “CNR İstanbul Gayrimenkul Zirvesi” ile CNR EXPO’da buluşuyor.

CNR Holding Genel Koordinatörü Cem Şenel, 2016 CNR Emlak Fuarı için emlak-inşaat sektörü için Türkiye’de yatırım yapma eğiliminde olan Orta Doğulu yatırımcıların çok önemli bir potansiyel olduğunu belirtti.

Şenel, “Fuarımız ve fuarımız kapsamında gerçekleştireceğimiz zirvemiz amacıyla yeni inşaat projelerimizi başta Orta Doğu olmak üzere Avrupa, Afrika ve diğer Asya ülkelerinden gelecek yatırımcılara tanıtarak, sektörün ihracatına ivme kazandırmayı amaçlıyoruz” dedi.

Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörlerinden olan ve son yıllarda büyük bir gelişme gösteren gayrimenkul sektörünün aktörleri bir araya geliyor. Sektör temsilcileri “ 2016 CNR Emlak Fuarı – Konut, İşyeri Satınalma, Kiralama ve Finansmanı Fuarı” ile CNR EXPO’da buluşuyor.

CNR Emlak 2016 ve fuar kapsamında ilk gün gerçekleştirilecek olan “CNR İstanbul Gayrimenkul Zirvesi”ne, Orta Doğu’dan emlak-inşaat sektörünün aktörlerini çekmeyi hedefleyen CNR Holding, Orta Doğu’dan gelen sektör temsilcilerini ve Körfez medyasını organize ettiği toplantıda ağırladı.

2016 CNR Emlak Fuarı Orta Doğulu yatırımcıları bekliyor

CNR Holding Genel Koordinatörü Cem Şenel, Orta Doğu’nun, Türkiye’ye olan ilgisinin son dönemlerde dikkat çekecek şekilde arttığını ifade etti. “Şenel, Orta Doğu yapılanmasından elde ettiğimiz veriler doğrultusunda, Orta Doğulu yatırımcıların Türkiye’yle ilgilendiğini görüyoruz. Biz de başta Orta Doğu başta olmak üzere Avrupa, Afrika ve diğer Asya ülkelerinden gelecek yatırımcılara Türkiye’deki yeni inşaat projelerini tanıtmak ve Türk inşaat sektörünü yakından tanımaları için fuarımıza ve fuar kapsamında 17 Kasım 2016 tarihinde gerçekleştireceğimiz CNR İstanbul Gayrimenkul Zirvemize davet ediyoruz” dedi. Şenel, fuara özellikle Katar, İran, Suudi Arabistan’dan sektörün önde gelen firmalarının üst düzey yöneticilerini beklediklerini söyledi.

Cem Şenel, özel sektör yatırımları ve kamunun alt yapı projelerine bağlı olarak, Emlak-inşaat sektörünün hızlı bir büyüme kaydettiğine dikkat çekti. “3.köprü, 3.havalimanı, Avrasya Tüneli, Kanal İstanbul ve İstanbul Finans Merkezi; bölgemizde bir çekim alanı oluşturdu. Ulusal ve uluslararası yatırımcıların da dikkatini çekti” diye konuştu.

Şenel, Türk müteahhitlerin de 2015 yılının ilk 8 ayında toplam 14,9 milyar dolar değerinde 85 yeni projeyi üstlendiğini hatırlattı. Türk Sahra Altı Afrika ve Latin Amerika gibi yeni pazarlara giren sektörün, hedef pazarlarını genişletmeyi hedeflediğini aktardı.

CNR Emlak fuarını 2015 yılında 9 bin 792 yabancı, 41 bin 469 yerli toplam 51 bin 261 kişi ziyaret etti. Ziyaretçi sayısı toplamda %60 arttı. Yabancı ziyaretçi sayısındaki artış %100’e ulaştı. 2015 yılında düzenlenmiş olan CNR Emlak Fuarı’nda sergilenen yeni konut projelerinin büyük bir bölümü alıcı buldu.